Badania psychologiczne a wątpliwości pacjentów

Wielu pacjentów – zanim zdecyduje się na jakieś badanie w gabinecie psychologicznym – ma sporo wątpliwości. Oczywiście to w gestii psychologa leży ich rozwianie, ale z tym bywa różnie, przez co wokół psychologii i psychiatrii krąży naprawdę mnóstwo mitów. Na szczęście jednak, kultura psychologiczna w Polsce ulega zdecydowanej poprawie – psychologowie i psychiatrzy coraz chętniej i coraz bardziej wyczerpująco tłumaczą wszystkie zawiłości, dzięki czemu pacjenci mają do nich coraz większe zaufanie.

Jakie pytania powinny poprzedzić właściwie wszystkie badania psychologiczne? Do najważniejszych z nich należy z pewnością pytanie o czas trwania badania, o jego dokładny przebieg, o formy przygotowania ze strony pacjenta, o stosowaną metodę i o sposób podsumowania. Pacjent otrzymujący tak wyczerpującą informację będzie odpowiednio przygotowany i co ważniejsze – nie będzie się stresował (a stres wpływa na nieobiektywność wyniku i tym samym na jego nieprawidłowość). W powyższym świetle widać więc, jak wiele zależy od psychologa.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie o zdrowiu! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania na jakie szukasz! Artykuły jakie zamieszczam są oparte na mojej wiedzy i długoletnim doświadczeniu! Zapraszam do czytania!
error: Content is protected !!