Badania psychologiczne dla rodzin

Coraz więcej rodzin potrzebuje opieki psychologów – wskazują na to wszyscy specjaliści, podkreślając jednocześnie, że jest to pewien znak czasów. Z tego samego powodu powstaje też coraz więcej metod badawczych umożliwiających diagnozowanie całych rodzin. Jedną z takich metod jest badanie związków pomiędzy poszczególnymi członkami tychże rodzin.

Jak zbadać relacje pomiędzy ojcem i synem, matką i córką, bratem i siostrą itd.? Otóż uczestnicy badania otrzymują test, w ramach którego – przy pomocy specjalnych szlaczków – mają połączyć się z tymi krewnymi, z którymi łączy ich bliska relacja, z którymi są pokłóceni, co do których mają wątpliwości lub obawy i od których chcieliby się odciąć. W ten sposób powstanie diagram dający pełny obraz relacji w rodzinie. Oczywiście takie badania psychologiczne wymagają uzupełnienia, ale zazwyczaj ta pierwsza diagnoza jest już bardzo bliska rzeczywistości. Potem można zastosować wywiad i inne metody, już nie tylko diagnozujące, ale także rozwiązujące poszczególne problemy.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie o zdrowiu! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania na jakie szukasz! Artykuły jakie zamieszczam są oparte na mojej wiedzy i długoletnim doświadczeniu! Zapraszam do czytania!
error: Content is protected !!