Cechy kliniczne

Anoreksja psychiczna ma trzy główne cechy. Pierwszą cechą jest przesadna troska o sylwetkę, wagę i szczupły wygląd. Obecnie wielu ludzi zwraca szczególną uwagę na swoje ciało, lecz w anoreksji troska ta ma charakter skrajny. Można powiedzieć, że pacjenci odczuwają chorobliwy lęk przed przybraniem na wadze. Drugą podstawową cechą tego zaburzenia jest aktywne dążenie do obniżenia wagi ciała i utrzymywanie jej na niskim poziomie. Chorzy osiągają to na wiele sposobów, włącznie z dietą, wymiotami i przyjmowaniem środków przeczyszczających lub przez nadmiar ćwiczeń fizycznych. Trzecia cecha anoreksji to brak miesiączki (znany jako amenorrhea), który jest spowodowany niską wagą ciała i wskazuje na znaczne zaburzenia w gospodarce hormonalnej.
Początek Anoreksja psychiczna rozwija się stosunkowo długo, często pojawia się po intensywnym odchudzaniu. Wielu chorych ma nadwagę, kiedy rozpoczyna dietę. Pojawienie się objawów bardzo często następuje po okresie stresów i osobistych trudności, szczególnie kiedy zagrożona jest samoocena. Pacjenci mogą wspominać, na przykład, że przechodzili na dietę po tym, jak byli dręczeni przez kolegów w szkole lub po rozpadzie związku.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie o zdrowiu! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania na jakie szukasz! Artykuły jakie zamieszczam są oparte na mojej wiedzy i długoletnim doświadczeniu! Zapraszam do czytania!
error: Content is protected !!