Zespóf uogólnionego lęku

W przeciwieństwie do lęku przeżywanego w fobiach i atakach paniki, które są krótkotrwałe, uogólniony lęk przybiera formę ciągłą nie dotyczy niczego konkretnego. Nazywany jest czasem lękiem niezwiązanym (neurotycznym) i jest doświadczany jako przedłużone i zgeneralizowne poczucie niepokoju i przerażenia. Zaburzenie to obserwujemy u obu płci, lecz częściej zdarza się wśród kobiet. Bez leczenia uogólniony lęk może trwać przez wiele lat. Wielu pacjentów z uogólnionym lękiem także ma wyraźne objawy depresyjne. Można zauważyć dużą zbieżność zespołu uogólnionego lęku z chorobą depresyjną. Reakcja przystosowania Odnosi się ona do krótkiego epizodu lęku i obniżonego nastroju, który zdarza się po doświadczeniu znaczącego stresora, takiego jak uczestniczenie w charakterze świadka w napadzie na bank czy utrata pracy. Często wiąże się ona z zaburzeniami snu i niemożnością skoncentrowania się. To stan przejściowy, ustępujący całkowicie w ciągu kilku tygodni. Zespół stresu pourazowego (PTSD) Objawy lękowe i obniżony nastrój występuje powszechnie po traumatycznym i stresującym wydarzeniu, takim jak udział w poważnym wypadku drogowym. U większości ludzi ta reakcja przystosowawcza trwa tylko kilka tygodni. Jednak u niektórych objawy utrzymują się dłużej i niekiedy pojawiają się ponownie po pewnym czasie. Objawy stresu pourazowego dzielą się na trzy grupy: uporczywe objawy lękowe,
unikanie, zjawiska, takie jak natrętne, żywe wspomnienia czy koszmarne sny, które odzwierciedlają mimowolne ponowne przeżywanie traumatycznego wydarzenia.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie o zdrowiu! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytania na jakie szukasz! Artykuły jakie zamieszczam są oparte na mojej wiedzy i długoletnim doświadczeniu! Zapraszam do czytania!
error: Content is protected !!