Kosmetyczne i lecznicze zastosowania folii aluminiowej

Sposoby używania folii aluminiowej wykraczają daleko poza te tradycyjne i kuchenne. Produkt odgrywa znaczącą rolę m.in. w dziedzinie kosmetyki i zdrowia. Jeśli interesuje Cię używanie folii aluminiowej nie tylko w celu pakowania w nią żywności i pieczenia potraw, zapoznaj się z poniższym artykułem i wprowadź w życie przedstawione poniżej niestandardowe zastosowania.

Zdejmowanie hybryd

Hybrydowy lakier jest w stanie przetrwać bardzo długo na paznokciach. Między innymi stąd wzięła się jego popularność. Jeśli brakuje Ci w danym momencie frezarki do paznokci i chcesz pozbyć się hybrydy, możesz sięgnąć po folię aluminiową. Nasącz waciki zmywaczem do paznokci lub acetonem, a następnie umieść je na paznokciach i szczelnie owiń folią. Po upływie kwadransa lakier zacznie odpadać, a Twoje paznokcie będą gotowe na nowy manicure.

Pasemka

Folia odgrywa ważną rolę we fryzjerstwie. W salonach spotkasz jednak jej profesjonalną, fryzjerską wersję. Z pomocą folii fryzjerzy podczas koloryzacji oddzielają kolejne pasma włosów. Jeśli chcesz spróbować tworzenia pasemek w domu, możesz użyć do tego celu zwykłej folii aluminiowej. Prawdopodobnie sprawdzi się ona niemal tak samo dobrze jak profesjonalny artykuł fryzjerski.

Na ból stawów

Dzięki właściwościom zatrzymującym ciepło folia aluminiowa doskonale sprawdza się również w celach terapeutycznych. Jeśli zmagasz się na przykład z bólem kolan, możesz posmarować je przeciwbólową maścią, a następnie owinąć folią i dodatkowo zabezpieczyć bandażem. Taki zabieg przyspieszy wchłanianie maści i przyniesie ulgę.

Do rozgrzania stóp

Twoje stopy często są zimne i trudno je rozgrzać? W takiej sytuacji również może Ci się przydać folia aluminiowa. Nałóż na stopy krem, a następnie owiń je folią i załóż skarpetki. Po upływie pół godziny zapewne poczujesz, że Twoje stopy stały się cieplejsze. Folię aluminiową nadającą się zarówno do wykorzystania standardowego, jak i kreatywnego znajdziesz w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Właściwie używając folii, zapewnisz sobie wiele korzyści, zarówno pod względem wyglądu, jak i zdrowia. Zanik jednak zdecydujesz się na jakieś mniej standardowe użycie, pamiętaj o jego ograniczeniach. Produktu nie powinno stosować się w mikrofalówce ze względu na możliwość wywołania awarii urządzenia. Nie należy go też łączyć z żywnością o kwaśnym odczynie, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Pamiętaj, że folia aluminiowa kosztuje niewiele, dlatego korzystanie z jej kosmetycznych i leczniczych właściwości nie nadwyręży Twojego domowego budżetu.